با تو ام دل ... ای آرام من! .... که ازنا ارامی تو زیباییها افریده میشود. هنر شکل میگیرد. شعر سروده میشود. همدلی و درک مفهوم میابد . نا ارامیت را با همه ارامش عمیقی که در عمق ان است دوست میدارم که در اعماقت به جز اعتماد و ارامش و توکل و مهر گوهری نیست .  چرا که میدانم هیچ نا ارامیی به عمق ان راه نخواهد یافت تا ان زمان که تو هستی ای اول و اخر همه چیز ...


سلام به همه دوستانِ عزیز و بر دل خودم هم ! که اینجا از دلم گفتم و از برخی از  نجواهای دلم . قبل از هر چیز از اینکه  نظرات دیگران را غیر فعال کرده ام معذرت میخواهم . برای این کاردلایلی دارم که به نظرم  موجه می آید . اگر به مفهومِ  عشق به  متکلم وحده بودن یا مخالفِ دمکراسی بودن تعبیر شده ، میتوانم درک کنم و دلیلی برای دفاع از خودم نمی بینم . که دوست میشناسد و سریع  قضاوت نمی کند . درک میکند به همراه من . من هم  موافقم یک طرفه گفتن زیبا نیست ، حد اقل وبلاگ نیست ، کتاب است و نوشتاری در کتاب .  بنابراین به طور موقت مهاجرت خواهم کرد ، در درون و  همگام با برون ! کتابی خواهم نوشت از دنیای جدیدی که خواهم ساخت و  یافته هایی که در زندگی خواهم دید . از  تلاطم آب های آزاد ، از  بارانهای رحمت ، از مهربانی ها ، تفاوت ها. نوشته هایم را زندگی خواهم کرد شاید این سکوتی خواهد بود برای افرینش از نوعی دیگر  .باز خواهم گشت با دستانی پر و دلی اگاه و کتابی چند به یاری حق .کتابی از داستان زندگی همانکه هر روز من و تو به افرینشش مشغولیم..... شاید به نوشتاری هم در ا مد.
میدانم دلم برای این خانه تنگ میشود . و برای دوستانِ مهربانم . این جز لا  ینفک مهاجرت است ، حتی اگر  مهاجرتی باشد در درون  .نوشتارم را از این خانه بر خواهم داشت و تنها همین صفحه اینجا خواهد بود به یادگار لحظات سخت و  زیبایی که در این خانه داشتم .

در پناهِ حق  شاد و سلامت باشید

*************************

دوست دارم این آهنگِ محمد  نوری را که از  سایت  آوازهای روزانه پیدا کردم در این صفحه بگذارم . هرگز اشکهای نوری  را در وقتی که این ترانه را در شیراز میخواند از یاد نمیبرم .  ترانه ای زیبا که  شعرش از نادر ابراهیمی است .
برای من وطن در این ترانه مفهومی دو گانه دارد ، وطنی در عالم بیرون که همان ایران ِ عزیزم است و وطنی در عالم درون ، که هنوزنامش را نمی دانم شاید همان نام گلی ناشناس است ، شاید آن بی نامی محض است . آن روح  مشترک متعالی میان آدم ها ست ، ... اجرای  قدیمی این ترانه هم با آهنگی کمی متفاوت بسیار زیباست که آن را هنوز نیافته ام .تک تک بند های این ترانه را دوست میدارم.

سفرهایمان هموار

   http://www.youtube.com/watch?v=CRiGURF994U     

  آواز ماژور - سفر برای وطن                                     

/ 0 نظر / 14 بازدید